Škola Třebovice

Mateřská škola a Základní škola Třebovice jsou příspěvkové organizace, jejichž zřizovatelem je obec Třebovice.

Poskytujeme předškolní vzdělávání dětem od 2 let až do nástupu do první třídy, poté na základní škole do 5. třídy prvního stupně.

Proč si vybrat nás?

Vzdělávání dětí je pro nás posláním i velkou radostí. Chceme, aby čas strávený ve škole byl pro žáčky příjemný a plný hezkých a nezapomenutelných zážitků.

Individuální přístup

Snažíme se vždy vyjít vstříc individuálním potřebám našich školkáčků, žáků i jejich rodičů.

Menší kolektiv dětí

Máme na sebe více času než ve velkých školách a naše vztahy jsou díky tomu opravdovější.

Vzdělávání hrou

Ke vzdělávání přistupujeme hravě, kreativně a tak, aby si ze školy děti odnesly co nejvíce do života.

Čtení a angličtina

Klademe velký důraz na motivaci dětí ke čtení už od mateřské školky. Dětem pravidelně čteme pohádky jako přípravu na první čtení. Ve škole pořádáme projektové dny čtenářských dílen.

S angličtinou se děti setkají už v posledním ročníku mateřské školy. V první a druhé třídě navážeme výukou angličtiny formou kreativního hraní a zpívání.

Tvořivá škola

V rámci mateřské i základní školy se aktivně účastníme projektu Tvořivá škola, který se snaží svou činností vnést inovativní a svěží přístup ke vzdělávání dětí.

Cílem je aktivní zapojení všech žáků do výuky, rozvoj jejich vnitřní motivace k učení a vědomí jejich vlastní hodnoty a sebeúcty.

Naši zaměstnanci

Kovovýroba a obrábění kovů

Breno, spol. s.r.o.

Koberce a podlahové krytiny

Ovoce a zelenina do škol

Každoročně se zapojujeme do projektu Ovoce a zelenina do škol, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol.

Buďte naší součástí

Rádi zapojujeme do chodu školy i samotné rodiče, prarodiče či sourozence, třeba formou vánočních setkání nebo tvořivých dílen, kde si spolu s dětmi mohou vyzkoušet spoustu výtvarných či rukodělných činností.

Máte na nás otázku?

O nás

Mateřská a Základní škola Třebovice je příspěvková organizace, jejíž zřizovatelem je obec Třebovice.

•   MŠ / +420 732 974 300
    •   ZŠ / +420 464 600 676