Základní škola Třebovice

Základní škola Třebovice je příspěvková organizace, která v současné době poskytuje vzdělávání dětem 1. až 5. třídy prvního stupně. Jejím zřizovatelem je obec Třebovice.

5 důvodů, proč u nás děti nechtějí vyrůst

Hlavní výhodou školy je zejména nižší počet dětí v jednotlivých třídách, což nabízí žákům i rodičům:

• Individuální přístup - děti mají v malém kolektivu daleko větší prostor a více času na zvládnutí dané problematiky. Rodiče naopak mají daleko více možností pedagoga v případě potřeby kontaktovat a vyřešit tak jakýkoliv problém.
  • Menší kolektiv - vztahy v menším kolektivu dětí jsou upřímnější a otevřenější než ve velkých skupinách. Děti mají možnost najít si opravdové kamarády a rodiče se nemusejí obávat vyloučení svého dítěte či šikany.
  • Mimoškolní aktivity - školáci mají řadu možností, jak co nejlépe využít svůj volný čas. Chceme děti zabavit jinak než počítačovými hrami. Nabízíme řadu nejrůznějších zájmových kroužků i jednorázové akce (příměstské tábory, výlety, apod.). Děti mohou rovněž navštěvovat školní družinu.
  • Jako od maminky - nelíbí se nám přístup škol, kde jsou žáci pouhá jména v seznamu. Máme je rádi jako své vlastní, možná právě proto, že jich nemáme tolik. Neprosazujeme zastaralé praktiky ve vzdělávání, ale chceme, aby děti do školy chodily opravdu rády.
  • Barevná škola - v posledních dvou letech jsme obětovali spoustu energie do kompletní rekonstrukce školy. Nový kabátek dostala škola zvenku, nepřestáváme však zvelebovat ani její interiér. Děti se mohou těšit na nové barevné lavice, moderní vybavení a interaktivní nástroje pro výuku i zábavu.

Přijďte k nám na návštěvu a přesvědčte se na vlastní oči!