Školní družina

Školní družina v Základní škole Třebovice je určena všem školákům, kteří chtějí před i po vyučování trávit svůj volný čas smysluplně. Paní vychovatelka si na každý den přichystá zábavné a výchovné aktivity, děti tráví čas spolu, jsou pod odborným dohledem a nesedí pouze doma u počítače.

Provoz školní družiny

Školní družina je školákům k dispozici každý den ráno od 6:00 do 7:40 a odpoledne od 11:35 do 15:45.

Efektivní využití volného času pro vaše děti

Neustále se snažíme o zlepšování prostředí, ve kterém děti tráví svůj volný čas. V roce 2013 proběhla kompletní rekonstrukce družinky, při níž jsme se soustředili na kvalitní zařízení splňující všechny bezpečnostní standardy.

• Výtvarné, praktické či hudební aktivity
  • Sportovní a pohybové aktivity
  • Hry podporující vývoj sociálního myšlení dětí
  • Relaxace a odpočinek - sledování pohádek či výukových pořadů, volné hry, apod.

Po domluvě s rodiči je možné poskytnout školákovi čas na plnění domácích úkolů či na učení. Samozřejmostí je uvolnění školáka na další mimoškolní aktivitu (zájmový kroužek, sportovní kroužek, apod.).

Pravidla provozu školní družiny

Činnost školní družiny je určena pro žáky 1. stupně základní školy, při čemž o přijetí žáka rozhoduje vždy ředitel školy.

V zájmu zajištění maximální bezpečnosti dětí budeme vaše ratolesti ze školní družinky propouštět pouze na základě podepsaného oficiálního formuláře, který bude k dispozici v šatně školy a ke stažení na těchto webových stránkách.

Z rozhodnutí zřizovatele je měsíční poplatek za pobyt v družině stanoven na 100 Kč za jednoho žáka. Další důležité informace naleznete v přiloženém Vnitřním řádu školní družiny.