Máme doma školáka

Ať už máte doma velkého školáka nebo prvňáčka, který zatím neví, co ho ve škole čeká, nepodceňujte přípravu jejich nástupu do školy. Správným a kvalitním vybavením ušetříte vrásky svému dítku a v neposlední řadě i sami sobě.

Jak to chodí na základní škole

Školní rok 2018/2019 začíná ve pondělí 4.9.2018

První vyučovací hodina začíná každý školní den v 8:00, pouze v případě nulté hodiny je začátek v 7:00. Podrobnější informace naleznete v rozvrhu.

Nezbytené pomůcky pro školáky

V dalším školním roce budou školáci potřebovat standardní vybavení, jehož přesný seznam dostanete od paní učitelky na začátku roku. Už nyní však můžete pořídit:

• Přezůvky - ideálně bačkůrky s pevnou podrážkou,
  • vybavený penál - nezapomeňte na dvě tornáda a obyčejné tužky tvrdosti 1,2 a 3,
  • progresa - nebo kvalitní pastelky,
  • obaly na sešity - správné rozměry vám sdělí paní učitelka,
  • pracovní oděv - zástěrka nebo staré triko, kterému nevadí trocha barvy,
  • cvičební úbor - pohodlné oblečení na tělesnou výchovu či pobyt v přírodě,
  • ručník, šťávu, papírové kapesníčky a 4 ruličky toaletního papíru.

Pokud si nejste jisti nákupem, raději počkejte. Každá škola má jiné požadavky na vybavení žáků a s každým rokem se seznam může lehce obměnit.

Ve školním roce 2018/2019 škola vybírá za každého žáka 600,- na nákup zbylých pomůcek (sešity, pomůcky na výtvarnou výchovu...) a na třídní fond.

Máme doma prvňáčka. Co všechno bude potřebovat?

Nástup do první třídy je pro každou rodinu velká a důležitá událost. Pro samotné dítko může být první školní den velkou výzvou, některé děti ho zvládají hůře. Vy prvňáčkovi můžete ulehčit jeho vstup do další éry života tím, že mu zajistíte všechno potřebné vybavení a pomůcky, bez kterých by si akorát zbytečně přidělával starosti. A to my rozhodně nechceme.

Jak vybrat správnou školní aktovku

Uvědomte si, že pro šestileté tělíčko bývá náklad učebnic a dalších pomůcek požádná zátěž. Je proto velice důležité vybrat kvalitní aktovku a nákup neuspěchat. Připravili jsme pro vás pár základních pravidel, které by vám při výběru té nejlepší mohly pomoci:

• Pevná záda - je to několikrát omílaná věc, ale stále se setkáváme s dětmi, kteří nosí obyčejné batůžky a jejich páteř tak pod tíhou nákladu trpí. Při nákupu aktovky se tedy soustřeďte především na to, aby byla záda batohu zpevňena podložkou. Ideální je sáhnout po batohu s označením "školní batoh", jehož výroba je spojena s řadou testů a nároky na jeho zpracování jsou daleko vyšší.
    Nákup kvalitní aktovky pro prvňáčka neuspěchejte
  • Kvalitní materiál - investice do aktovky se zvlášť v první třídě určitě vyplatí. Kvalitní materiály zajišťují aktovce delší životnost a není tak třeba batoh po měsíci měnit. Dohlédněte na kvalitu podšívky, svrchního materiálu i detailů, jako jsou zipy, kapsičky, apod.
  • Ověřený výrobce - rozhodně vás nenavádíme ke koupi těch nejdražších značek, které si účtují pořádný balík za aktovky, které byste u méně známého prodejce pořídili levněji. Apelujeme však na to, abyste investovali do kvalitní aktovky a vyhnuli se produktům z tržnice. Máme zkušenosti s tím, že podobné batohy se po pár týdnech třepí, materiál je nekvalitní a za měsíc je nutné pořídit nový.
  • Nadčasový design - je velmi těžké odolat požadavkům dítěte, které by si přálo aktovku s aktuálním motivem dětských seriálů. Tyto motivy ale možná za rok nebudou v módě nebo z nich dítě prostě vyroste. Raději tedy vyberte nadčasový vzor, který vydrží školákovi více let.

Další pomůcky do školy

Další pomůcky, které bude prvňáček potřebovat, jsou téměř totožné s pomůckami pro starší děti. Kromě těchto věcí nezapomeňte prvňáčkovi pořídit:

• Kvalitní bačkůrky s pevnou podrážkou,
  • sáček či jiný obal na obuv,
  • převlečení na tělesnou výchovu,
  • převlečení do školní družiny.

Kompletní seznam věcí, které budou děti potřebovat, dostanete od paní učitelky. Nemusíte mít strach, že třeba na něco zapomenete.