Návrat do školy od 30. 11. 2020

29.11.2020 16:35

Od pondělí 30. 11. 2020 nastoupí do školy celý 1. stupeň.

Výuka ve škole probíhá podle běžného rozvrhu.

Základní podmínky přítomnosti ve škole:
- všichni musí mít roušky po celou dobu pobytu ve škole (doporučujeme, aby žáci měli s sebou alespoň dvě roušky)
- pravidelná dezinfekce rukou
- časté větrání

- nesmí se zpívat
- neučí se TV
- vyučující v případě nezbytné nutnosti mohou mít při výuce po omezenou dobu štít za podmínky dodržení odstupu 2 m od žáků

Školní družina funguje v režimu:
Ranní: od 6:00
Odpolední: do 15.45

Školní jídelna – bude fungovat za zvýšených hygienických opatření.

íchod do školy nebude organizován, probíhá v rozmezí 7:40 - 8:00. Žádáme žáky, aby se v šatnách zbytečně nezdržovali a neshlukovali.

Rodičům je vstup do budovy zakázán. Pouze po domluvě s vyučujícím, vedením školy je možná individuální schůzka.

KOMPLETNÍ INFORMACE MŠMT K PROVOZU ŠKOL:

1. stupeň ZŠ: Prezenční výuka již pro všechny ročníky.
Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole (včetně školní družiny). Je-li nezbytné, aby žáci při výuce viděli na ústa učitele, je možné ochranu nosu a úst výjimečně nahradit ochranným štítem, pokud je dodržena vzdálenost alespoň 2 metry od všech osob.
Vstup třetích osob (mimo žáky a zaměstnance) do prostor školy je obecně možný jen v důvodných případech za přijetí režimových opatření minimalizujících styk s žáky. Příkladem třetích osob mohou být například zákonní zástupci nezletilých dětí a žáků, členové zkušebních komisí, kontrolní orgány (např. ČŠI), pracovníci školského poradenského zařízení, krajské hygienické stanice, osoby zajišťující zásobování, případně další nezbytné služby.
Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání (včetně plavání).
Za dodržení homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní. Není-li to z personálních důvodů možné, lze do jedné skupiny ve školní družině zařadit žáky z několika ročníků.
Doporučuje se během dne zařadit pobyt žáků na čerstvém vzduchu podle možností školy.
Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách, a to i mimo areál školy.