Distanční výuka

11.10.2020 19:39

Vážení rodiče.

Žijeme v ne zcela jednoduché době, která klade zvýšené nároky na Vás, na Vaše děti a též i na nás. Jsme velmi rádi, že děti mohou chodit do školy a doufáme, že tento stav vydrží co nejdéle.

Epidemiologická situace v republice se spíše horší, a možnost uzavření škol tu reálně existuje. Po zkušenostech z minulého školního roku pracujeme intenzivně na přípravě distanční výuky. Věnujte prosím pozornost dalším řádkům, protože případné zahájení distanční výuky se dotkne i Vás.

Zákonem je nyní nově stanovena

a) povinnost školy ve vymezených mimořádných situacích zajistit pro žáky vzdělávání distančním způsobem

b) povinnost žáků se tímto způsobem vzdělávat.

Návštěva školy má pro žáky nejen vzdělávací význam, ale velmi důležitá je socializační úloha školního prostředí. Pro všechny žáky, ale hlavně pro ty mladší, je důležité být v kontaktu se svými spolužáky a též se svým učitelem. Pro distanční výuku jsme zvolili jednotné prostředí – MS Teams, které je součástí balíčku Microsoft 365 (viz příloha, na které jsou nalepeny přihlašovací údaje vašeho dítěte). Umožňuje zadávat i kontrolovat samostatnou práci a zároveň vést online hodiny.

Velmi Vás prosíme o pomoc dětem při spuštění této aplikace na Vašich domácích zařízeních. Rádi bychom docílili přihlášení všech dětí  do pátku 16. října. V případě problémů s Vámi naplánujeme po tomto datu osobní schůzku a budeme se maximálně snažit o jejich vyřešení. Pokud nemáte možnost jakéhokoli připojení, distanční výuka se bude řešit formou zadání práce, její vyzvednutí na předem domluveném místě a poté i odevzdání vypracovaných materiálů. (stejně jako v loňském školním roce)

Konkrétní podobu distanční výuky na naší škole řeší náš vnitřní předpis, který v tuto chvíli prochází revizí, a se kterým budete seznámeni.

Doufáme, že k plošnému uzavírání škol nedojde, ale buďme co nejlépe připraveni na tuto možnost. Přejeme Vám hodně zdraví, klidu a trpělivosti.

Vedení ZŠ Třebovice


Kontakt

Mateřská škola a Základní škola Třebovice
Třebovice 214
561 24

Tel. ZŠ: +420 464 600 676
Tel. MŠ: +420 464 600 674
Mob.: +420 603 816 670
E-mail:


© 2021, MŠ a ZŠ Třebovice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑