Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou

3 října, 2022

V úterý 25. 10. 2022 od 9:00 proběhne ve škole beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou. Žáky čeká řada dobrodružných příběhů o přežití v krizových situacích.

Ivona Březinová píše knihy pro děti a mládež všech věkových kategorií a nejrůznějších žánrů.
Vystudovala gymnázium a Pedagogickou fakultu v Ústí n.L., obor čeština –dějepis. Po několikaletém působení na katedře bohemistiky, kde získala titul PaedDr., se v roce 1996 stala spisovatelkou z povolání.
Poslední roky zároveň vede semináře tvůrčího psaní na Literární akademii v Praze a v této souvislosti rozvíjí i svou editorskou činnost. Často také jezdí na besedy a autorská čtení. Má za sebou již stovky besed po celé ČR i Slovensku. Pro snadnější zprostředkování literárních besed mezi autory a knihovnami zorganizovala vytvoření programu Besedník. Od roku 1982 je členkou IBBY a od roku 1999 členkou Obce spisovatelů. Od roku 2007 vede tvůrčí skupinu Hlava nehlava, ve které funguje jako editorka povídkových sbírek autorů Literární akademie.